Acis iet skolā

Ir iesākusies biedrības kampaņa “Acis iet skolā” , par to var lasīt Latvijas Avīzē 2019. gada 2.maija numurā.

Latvijā ļoti trūkst suņu–pavadoņu, kas palīdz neredzīgajiem. Iesaisties un atbalsti!

Saka, ka suns ir cilvēka labākais draugs. Bet suns-pavadonis ir kaut kas vēl vairāk – cilvēka labākais draugs, sirdsdraugs, acuraugs un pat sargeņģelis vienā. Tomēr, kā jau ar visu labo šajā pasaulē, arī suņu-pavadoņu Latvijā pietrūkst.

Tāpēc Servisa suņu biedrība TEODORS šogad uzsāk kampaņu “Acis iet skolā”.

“Mēs visi kopā varēsim sekot līdzi kampaņas galvenajai varonei – 6 mēnešus vecajai labradoru šķirnes sunītei Joko. Joko ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu par palīgu kādam cilvēkam ar redzes invaliditāti. Lai to sasniegtu, priekšā vēl ir smags, neatlaidīgs un arī finansiāli prasīgs darbs. Bet mēs visi kopā varam palīdzēt Joko sasniegt mērķi,” informē Baiba Baikovska, kampaņas pārstāve.

Sunim-pavadonim darbā un ikdienas dzīvē jābūt disciplinētam un drosmīgam, tam jāspēj pareizi, un pārliecinoši izpildīt veselu gūzmu ar komandām un signāliem.

Ļoti svarīgi ir apgūt “inteliģento nepaklausību”, kas nozīmē rīkoties pretēji saimnieka norādēm, ja tas var kaitēt saimnieka drošībai.

“Ar kampaņu “Acis iet skolā” vēlamies savākt suņa pavadoņa apmācībai nepieciešamos līdzekļus un izglītot sabiedrību par servisa suņu audzināšanu un nozīmību. Kampaņa ļaus sekot Joko skolas gaitām un iepazīties ar cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kuriem suņi pavadoņi palīdz veikt daudzas mums, redzīgajiem, ikdienišķas un pašsaprotamas darbības. Suns pavadonis atrod un iedod rokās priekšmetus (nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības u.c.), palīdz droši nokļūt darbavietā un atpakaļ mājās, palīdz iekāpt transportā, atrast veikalu, citiem vārdiem sakot – palīdz dzīvot,” skaidro kampaņas pārstāvji.

Latvijā suņus-pavadoņus redz salīdzinoši reti, taču tie varētu palīdzēt simtiem neredzīgu cilvēku.

Šobrīd Latvijā ir 9478 cilvēki ar redzes traucējumiem. Pēc Lauksaimniecības datu centra datiem šobrīd reģistrēti tikai 13 suņi pavadoņi. Tas nozīmē, ka uz 729 cilvēkiem ir tikai viens suns pavadonis. Vienpadsmit no reģistrētajiem suņiem pavadoņiem ir sagatavojusi biedrība TEODORS, tie šobrīd veiksmīgi pilda dienesta pienākumus.

Kampaņas mērķis ir iegūt vismaz 20 000 eiro, lai izaudzinātu, apmācītu un reģistrētu vēl divus servisa suņus.

Lai sagatavotu vienu šādu suni, apmācībai un aprūpei jāvelta ne mazāk kā 2,5 gadi un viena suņa sagatavošanas patiesās izmaksas ir 25 000 eiro, taču ar Servisa suņu biedrības TEODORS kinologu un brīvprātīgo darbu atbalstu suņus iespējams sagatavot par minēto summu.

Ar “Acis iet skolā” aktivitātēm var iepazīties Facebook lapā, kā arī mājaslapā www.acisietskola.lv

http://veselam.la.lv/latvija-loti-trukst-sunu-pavadonu-kas-palidz-neredzigajiem-iesaisties-un-atbalsti

Comments closed.