Servisa suņu biedrība TEODORS Starptautiskās suņu-pavadoņu dienas ietvaros 26. aprīlī Rīgas Stradiņa universitātē rīkoja atklāto lekciju “Cilvēks un Servisa suns”. Tā ietvaros apmeklētāji varēja iepazīties ar biedrības 4 gadu pastāvēšanas laikā doto ieguldījumu Servisa suņu kustībā Latvijā un tā rezultātiem- 6 profesionāliem suņiem-pavadoņiem, kuri izgājuši pārbaudes, nokārtojuši eksāmenus un ieguvuši suņa-pavadoņa apliecību. Tāpat lekcijās varēja klausīties suņu-pavadoņu turētāju personīgo pieredzi darbā ar servisa suni un kā tas izmainīja viņu dzīvi. Atklātajā lekcijā tika demonstrēta arī topošā suņa-asistenta Elfas palīdzība savai saimniecei kustību invalīdei Baibai. Ja viss labi izdosies, Elfa būs pirmais profesionāli apmācītais, reģistrētais, suns- asistents Latvijā.

Pēc studentu un pasniedzēju jautājumiem, visi devās vērot suņu-pavadoņu treniņnodarbības. Tajās suņi demonstrēja savas prasmes brīdināt par kāpnēm, tramvaja sliedēm, gājēju pārejām, kā arī veda redzes invalīdu viņam nepieciešamajā maršrutā.

Noslēgumā biedrība pateicās servisa suņu audžuģimenēm, pasniedzot Pateicības rakstus tiem, kuru suņi uzsākuši darbu un ziedus tām ģimenēm, kurās šobrīd atrodas kucēni, topošie servisa suņi.

Atgādinām, ka par suni-pavadoni kļūst tikai pēc eksāmenu nokārtošanas un apliecības saņemšanas. Līdz tam suns ir tikai topošais pavadonis vai asistents, jo ne visi kucēni tomēr kļūst par profesionāliem servisa suņiem un drīkst strādāt šajā jomā.

Servisa suņu biedrība TEODORS izsaka visdziļāko pateicību RSU vadībai par atbalstu atklātās lekcijas rīkošanā, Latvijas Sarkanajam krustam par laba vēlējumiem svētkos, visiem servisa suņu treneriem par pacietību un neatlaidību suņu un viņu turētāju apmācībās. Tāpat pateicība par atsaucību un atbalstu masu medijiem: Delfi, LNT, LETA, “Lauku Avīzes” portālam veselam.lv, Latvijas Veselības portālam medicine.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienībai “Apeirons”.

26042017

26042017

26042017

26042017

26042017

Comments closed.