Kļūt par Elfas audžuģimeni Baiba nolēma pēc ilgām pārdomām. Lēmums nenāca viegli, tomēr rezultātā Elfa ieradās Juglā un iepazinās ar Baibas meitiņu Emīliju un enerģisko taksīti Doru. Emīlijas loma lēmumu pieņemšanā bijusi ļoti liela, jo meitas vēlme palīdzēt kucēnam socializēties un iemācīties pirmās paklausības gudrības, bija izšķirošā. Baiba uzskata, ka „savstarpēja komunikācija starp ģimenes locekļiem un Elfu ir ļoti laba iespēja attīstīties abpusēji: gan Elfai ar bērnu un citu suni, gan Emīlijai un Dorai ar Elfu. Kaut arī Elfa ir rotaļīga un ņipra meitene, tomēr viņa ir stipri mierīgāka nekā Dora.”

Runājot par visiem aktuālo suņa atgriešanas jautājumu, Baiba apzinās, ka šķiršanās būs grūta visiem ģimenes locekļiem, tomēr viņai ir klusa cerība, ka Elfa savu cilvēku atradīs tepat Juglā, jo tad Baiba un viņas ģimene bieži varēs viņu satikt un samīlēt.

elfa-1

elfa-2

elfa-3

2018.gada martā: Gudrā un iejūtīgā Elfa tika biedrībai dāvināta kā pirmais suns-asistents Latvijā! Viņas jaunajai saimniecei Baibai grūti vairs iedomāties dzīvi bez Elfas palīdzības un lielās draudzības. Abas jau gada laikā kļuvušas sabiedrībai pazīstamas, gan dodot intervijas laikrakstiem, gan televīzijai.