Kad astoņi kucēni ieradās Latvijā uz testu, viņi tika kristīti dažādos vārdos. Viena no suņu meitenēm saņēma ļoti skaistu un latvisku vārdu- Rota. Pēc vairāku mēnešu intensīva, tomēr neveiksmīga darba pie audžuģimeņu meklēšanas Latvijā, Rotai vajadzēja atgriezties Somijā, kur viņu gaidīja Marija. Kad notika viņu pirmā emocionālā tikšanās, atklājās, ka ir nepieciešams mainīt suņukam vārdu. Tas bija tāpēc, ka tulkojumā no somu valodas “rotta” nozīmē “žurka”. Un tā, jaunajās mājās Rota nu pārkristīta par Herttu.Hertta

Tagad Hertta dzīvo Somijas pilsētā Savolina kopā ar Mariju un viņas 7-gadīgo meitu Ronju. Ģimenē ir arī 8-gadīgs suņu puika, kurš Marijas ģimenē nokļuva no patversmes. Līdz ar Herttas ierašanos cienījamais suņu vīrs kļuvis gluži kā jauns: skraida apkārt, iesaistās aktivitātēs un grib būt notikumu epicentrā.

Lūk, ko par Herttu stāsta Marija:
Hertta“Ja Hertta par kaut ko jūtas nedroši, viņa nekrīt panikā un nebēg, bet gan to mierīgi aplūko. Hertta visiem ir labs draugs. Mājās klausa uz vārda, pat, ja komanda izteikta čukstus. Izejot pastaigā, viņa ne no kā nebaidās, paklausīgi gaida un ir ļoti mierīga komunikācijā ar citiem suņiem. Hertta labi saprotas arī ar zirgiem.”

2018.gada martā: Rota ir atgriezusies atpakaļ Latvijā, dzīvo kā mājas mīlulis Ķekavā, jo suņa-pavadoņa darbs viņai nebija pa prātam.