TirpaVēl viena suņu meitene, ierodoties Somijā, tikusi pie jauna vārda. Tagad viņa nav Lesija, bet gan Tirpa, kas dzīvo Tainas audžuģimenē apmēram 400 km no Helsinkiem. Audžumamma Taina nodarbojas ar zirgiem, tāpēc mazā Tirpa ar tiem sastopas ikdienā. Saimniecībā ir arī kaķi un suņi. Taina stāsta:
“Tirpa ir mierīga, mīl nēsāt zeķes. Nav liela palaidniece. Kaut arī viņa nekādu īpašo mīlestību pret zirgiem neizrāda, tomēr arī zem kājām viņiem nelien, kas ir ļoti būtiski tik savdabīgā komunikācijā. Dažreiz mazā Tirpa tumsā redz “briesmoņus”, tomēr ātri vien nomierinās. Pastaigu laikā viņa jūtas droši. No automašīnām nebaidās, tomēr, braucot ar prāmi uz Somiju, reiz mēģināja pārgrauzt virvi. Mans vīrs izteicās, ka labprāt sev gribētu tādu suni.”
Te jāpiebilst, ka TainaTirpasaistībā ar topošiem suņiem-pavadoņiem nav “pirmo reizi ar pīpi uz jumta”. Viņa jau iepriekš ir veiksmīgi apmācījusi vienu suni-pavadoni un turpina palīdzēt mazajiem četrkājainajiem kļūt par labiem suņiem-pavadoņiem, kuri savukārt palīdzēs kādam redzes invalīdam ikdienas gaitās, kļūstot par viņa “otrajām acīm”.

2018.gada martā: Diemžēl Tirpai lielajā veselības pārbaudē bija slikti locītavu rentgeni. Viņa tagad dzīvo Somijā un strādā kā terapijas suns.