Aleksejs Volkovs – biedrības priekšsēdētājs

Aleksejs ir vājredzīgs cilvēks. 2005. gadā jaunības trakumā viņš ieguva acs traumu, pēc trim gadiem nelaimes gadījumā — otras acs traumu. Sekas — Aleksejs kļuva neredzīgs.

Aleksejs Volkovs

2009. gadā viņam bija iespēja iziet Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra sociālās rehabilitācijas programmu, kur intensīvi trīs mēnešu laikā ar Alekseju strādāja īsti profesionāļi. Jau pēc īsa laika Aleksejs sāka patstāvīgi lietot balto spieķi, brīvi pārvietoties pa Rīgas ielām, patstāvīgi iepirkties veikalos un apmeklēt sarīkojumus.

Tajā pašā gadā viņš iestājās augstskolā un pats apguva sociālā rehabilitētāja profesiju, lai šajā rehabilitācijas centrā spētu palīdzēt arī citiem cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Tā vēl arvien ir Alekseja darbavieta.

Ziemassvētkos Aleksejam uzdāvināja suni-pavadoni. Teodors no latīņu valodas tulkojas kā Dieva dāvana, kas Aleksejam liekas interesanta sakritība. Kopā ar Teodoru Alekseja dzīve mainījās vēl vairāk, jo suns ir ne tikai labākais draugs, bet arī „tilts“ pie citiem cilvēkiem. Viņu uzaicināja piedalīties televīzijas šovā „Zelta ķepa“, abi kopā brauca pa skolām, lai bērniem stāstītu par suņiem-pavadoņiem un neredzīgiem cilvēkiem, abi piedalījās vasaras nometnēs un pat devās braucienā uz Somiju, lai pārstāvētu Latviju straptautiskās suņu-pavadoņu sacensībās.

2013. gadā Aleksejs iestājās Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskolā. Vakaros pēc darba un brīvdienās viņš apgūst jaunas zināšanas, lai paaugstinātu savu kvalifikāciju un iegūtu diplomu.

2013. gada 14. aprīlī, Teodora 3. dzimšanas dienā, Strazdumuižas neredzīgo ciematiņā Rīgā tika dibināta Servisa suņu biedrība, un Aleksejs kļuva par šīs jaunās biedrības valdes priekšsēdētāju.

Līdz ar savu dzīvi viņš ir paraugs daudziem cilvēkiem ar redzes invaliditāti.

Rīga, janvāris 2014