Starp Jāņiem un Pēteriem 27. jūnijā Servisa suņa biedrības TEODORS telpās Juglā ciemojās prāvs bariņš bērnu no biedrības “Nākotnes iela”. Kopā sapulcējās 25 bērni, trīs pieaugušie un, protams, Teodorieši: suņi-pavadoņi un to turētāji – Serēna ar Alekseju, Neira ar Viktoru, Feja ar Andri, mazā Joko ar savu audžumāti Lieni, suns-asistents Elfa ar Baibu un mūsu čaklās brīvprātīgās palīdzes Zane un Emīlija.

Baiba un suns-asistents Elfa

Baiba un suns-asistents Elfa

Ciemiņi vēlējās iepazīties ar suņiem-pavadoņiem un suni-asistentu, mūsu īpašiem servisa suņiem, kuri ikdienā palīdz cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Bērniem bija interesanti uzzināt par TEODORA darbību un kāpēc tieši Teodora vārdā ir nosaukta mūsu biedrība, kāda ir servisa suņu ikdiena, kā šie apbrīnojami gudrie un strādāt gribošie suņi palīdz saviem saimniekiem ikdienā. Tie palīdz pārvarēt dažādas grūtības, piemēram apiet šķēršļus, norādīt pareizo virzienu, atrast noklīdušus priekšmetus, arī pienest apavus, atvērt durvis, palīdzēt noģērbties un būt par draugu, kurš vienmēr ir blakus. Piekrītiet, tas nemaz nav tik maz. Teodors tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē Dieva dāvana. Var teikt, ka visu šo mūsu īpašo suņu darbs ir Dieva dāvana un šo darbu vada neliela pašaizliedzīgu cilvēku grupiņa. Bērni ar lielu interesi klausījās stāstījumos par to, cik ļoti suns ir pārvērtis sava saimnieka sarežģīto ikdienu.

Andris un suns-pavadonis Feja rāda kā suns atrod zebrā zīmes un pārved saimnieku pāri ielai

Andris un suns-pavadonis Feja rāda kā suns atrod zebrā zīmes un pārved saimnieku pāri ielai

Viesiem rādījām Strazdumuižas ciematu, kurā dzīvo cilvēki ar redzes traucējumiem un viņu ģimenes. Iepazīstinājām ar iestādēm, kuras domātas neredzīgo cilvēku ikdienas uzlabošanai un atrodas šai ciematiņā – Neredzīgo biedrība, Strazdumuižas kultūras nams, Neredzīgo aprūpes centrs, Neredzīgo internātskola, Neredzīgo bibliotēka, Tiflotehnikas centrs – tajā izdod speciālas ierīces kuras domātas cilvēkiem ar redzes traucējumiem, Sociālās rehabilitācijas centrs, kurā cilvēki apgūst speciālas iemaņas, kuras nepieciešamas ikdienā.

Aleksejs stāsta par Strazdumuižas ciematu

Aleksejs stāsta par Strazdumuižas ciematu

Pasākuma izskaņā bērniem bija jāpiedalās viktorīnā, uzvarētāji bija visi! Vēl, pirms šķiršanās, jauks pikniks Juglas ezera krastā un atmiņai jaukas kopējās fotogrāfijas!

Pasākums notika biedrības “Nākotnes iela” projekta “Satiec īpašos suņus un viņu cilvēkus!” ietvaros. Biedrība “Nākotnes iela” ir nevalstiska organizācija, kuras mērķis ir apvienot esošos un topošos vecākus (vecvecākus), izveidot sadarbības ietvaru, lai sekmētu vecāku iniciatīvu īstenošanu un veicinātu pozitīvu sabiedrisko komunikāciju, atbalstītu zinošas, motivētas un veselas sabiedrības veidošanos novadā. Biedri izglītojas paši un palīdz ikdienas dzīvē noderīgas zinības, prasmes un spējas iegūt arī citiem. Paldies biedrībai un bērniem par interesi zināt vairāk par mūsu Dieva dāvanām un mīļš paldies par ziedojumiem, kas tiks novirzītie uz tādu suņu apmācību un uzturēšanu.

Servisa suņu biedrība TEODORS šogad uzsāka nomāt telpas, kur arī uzņēmām ciemiņus. Paldies Rīgas domes labklājības departamentam par piekrišanu atbalstīt mūsu biedrību ar telpu nomu un komunālo maksājumu līdzfinansēšanu.

Kopskats pie Juglas ezera

Kopskats pie Juglas ezera

Aleksejs Volkovs
Rīgā, 2019.gada jūlijā
Lienes Laķes fotogrāfijas

Comments closed.