Lietuvas ciemiņiMums visiem patīk ciemoties, bet uzņemt ciemiņus, tas arī ir ļoti patīkami. 7.maijā pie mums Servisa suņu biedrībā TEODORS viesojās ciemiņi no Lietuvas. No Klaipēdas un Klaipēdas pilsētas apkārtnes bija atbraukuši 50 cilvēki no neredzīgo biedrības, starp viņiem sociālie darbinieki, rehabilitētāji, jaunie masāžu sfēras speciālisti, ergoterapeiti un kinologi.

Kāpēc mūs apciemoja šie viesi? Protams, galvenais mērķis bija vairāk iepazīt biedrības Teodors iekšējo pasauli, uzzināt kādi ir īstenībā pazīstamie suņi pavadoņi, kādā veidā var iegūt tādu suni, kā darboties ar tiem, kādā veidā suns var palīdzēt neredzīgam cilvēkam.

Ciemiņus sagaidīja Servisa suņu biedrības TEOPDORS dibinātāja un biedrības kinoloģe Zaiga Kļaviņa, biedrības priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs ar suni- pavadoni Teodoru un biedrības biedre Natalja Muravjeva ar suni- pavadoni Latti. Viesu uzņemšana notika Strazdumuižas ciemata klubā. Sarunas noritēja draudzīgā atmosfērā. Mūsu ciemiņiem no Lietuvas bija ļoti daudz jautājumu, jo diemžēl Lietuvā pagaidām nav neviena servisa suņa. Sarunu iesāka Aleksejs, viņš pastāstīja par biedrības organizāciju, darbību un personīgo pieredzi sadarbībā ar suni- pavadoni Teodoru. Zaiga iepazīstināja ciemiņus ar suņu apmācības specifiku un suņu audžuģimeņu sistēmas attīstību. Natalja ar savu suni- pavadoni Latti, demonstrēja kopīgo praktisko darbu, lai parādītu viesiem suņa- pavadoņa spējas- ciemiņu acu priekšā Latti padeva saimniecei nokritušos priekšmetus: kurpi un siksnu, tāpat Latti parādīja saimniecei brīvu sēdvietu un pēc sarunas beigām ceļā uz kafejnīcu pavadīja vienu no ciemiņiem- neredzīgo meiteni Rasa.

Suņi- pavadoņi radīja viesiem fantastisku iespaidu, un daži no tiem teica, ka arī neatteiktos no tik brīnišķīga, gudra un izpalīdzīga četrkājaina drauga.

Noslēgumā vēlētos teikt, ka mums ļoti patika uzņemt ciemiņus un mēs no visas sirds novēlam tiem, lai nākotnē viņiem arī rastos līdzīgas organizācijas, lai suņi- pavadoņi arī Lietuvas neredzīgiem cilvēkiem varētu nest savu palīdzību, draudzības un mīlestības siltumu.

Natalja un Aleksejs V.
2016.gada maijā

Lietuvas ciemiņi

Comments closed.