Servisa suņu biedrība TEODORS bija saņēmusi uzaicinājumu sniegt informatīvu prezentāciju Lietuvas Neredzīgo Biedrībā. Jo mums Latvijā jau ir 7 suņi pavadoņi, bet Lietuvā vēl nav neviena. Šī gada 20.oktobrī kinoloģe Zaiga Kļaviņa un trīs TEODORA biedri ar saviem četrkājainajiem palīgiem devās uz Lietuvas pilsētu Biržai, lai tur dalītos pieredzē ar māsām un brāļiem lietuviešiem. Stundu braukuši no Rīgas mēs tuvojāmies Lietuvas  robežai un pirmajam pārsteigumam. Iebraucot Lietuvā lielceļa malā Zaiga ieraudzīja no salmu ruļļiem un ķīpām izveidotu 5 metru augstu suņa skulptūru. Automašīnā mēs pārsteigti iesaucāmies “Ir gan Lietuvas robeža labi apsargāta!” Mēs vienbalsīgi nolēmām atpakaļ ceļā noteikti apstāties un tuvāk aplūkot suņu milzi.

Pēc pāris minūtēm mēs sasniedzām gala mērķi un devāmies iekšā zālē, kur mūs jau gaidīja. Vairāki desmiti interesentu. Nepārprotami. Zālē valdīja ziņkārības un viesmīlības gars. Mēs kopīgi sniedzām informatīvu priekšnesumu. Daži no klātesošajiem vēlējās redzēt, kā īsti suņi-pavadoņi strādā. Tāpēc sekoja daži paraugdemonstrējumi ārā uz ielas un ēkas tuvumā. Tāpat mums nācās atbildēt uz neskaitāmiem jautājumiem par suņiem- pavadoņiem.

Teodors Lietuvā

Man jāatzīstas, ka lietuvieši kā jau dienvidnieki ir ļoti viesmīlīgi. Viņi mums bija sagādājuši visādākus našķus un gardumus. Citiem vārdiem sakot, mūs kārtīgi pabaroja pirms mēs devāmies atpakaļ ceļā. Mēs atvadījāmies no draugiem lietuviešiem ar cerību, ka viņu pūles suņu pavadoņu kustībā īstenosies. Izbraucot no Biržai mēs ieturējām pauzi nokulta milzīga labības lauka malā, kur mūsu palīgiem, suņiem-pavadoņiem, ļāvām izskrieties un saprast, ka garā darbadiena ir galā. Protams, pirms atstājām Lietuvu mēs apstājāmies pie no salmiem darinātā suņa skulptūras, tur norisinājās mūsu foto sesija.

Teodors Lietuvā

Comments closed.