Šodien esmu sarunājusi tikšanos ar Denisu Ovsjaņņikovu un viņa suni-pavadoni Hugo. Tiekamies parkā, mazliet uztraucos, jo Denisu satikšu pirmo reizi.

Man pretim steidz jauns vīrietis vējā plīvojošiem matiem, drošu, pārliecinošu gaitu ar savu suni-pavadoni Hugo, nezinātājs nepateiks, ka Deniss ir neredzīgs. Vēroju – abiem izveidojusies lieliska sadarbība. Deniss ir smaidošs un ļoti atvērts, stāsta par savu un Hugo ikdienu. Viņš jau kopš bērnības sapņojis par suni-pavadoni un nu abi ir kopā vairāk nekā 1½ gadu.

Deniss ir kopā ar Servisa suņu biedrību TEODORS jau 10 gadus. Reiz biedrības vadītāji viesojās skolā, kurā mācījās Deniss, stāstīja par servisa suņu lomu neredzīgo cilvēku ikdienā, rādīja paraugdemonstrējumus un ļāva bērniem izmēģināt servisa suņus darbībā. Tolaik zēnam bija 12 gadi, viņš izrādīja ļoti lielu interesi par suņiem-pavadoņiem un tūdaļ pat pieteicās palīdzēt sanest uzskates materiālus. Tā Denisa un TEODORS sadarbība turpinājusies visus šos gadus. Denisam bijusi sarežģīta bērnība, viņa vecākiem atņemtas aprūpes tiesības, zēns nonācis audžu ģimenē, kurā jau dzīvojuši vairāki bērni, nav klājies viegli, viņu bieži apbižoja pārējie bērni, zēns pieradis pats tikt galā ar grūto ikdienu, daudz strādājis dažādus lauku darbus. Līdzko Denisam bija iespēja, viņš pameta audžu ģimeni un sāka dzīvot patstāvīgi, pats atrada kur dzīvot un turpināja mācības. Jau rīt Denisam izlaidums, viņš ar labām sekmēm beidz 12. klasi un nākotnē izvēlējies apgūt masiera profesiju.

Deniss ir ļoti sportisks, 2022. gada oktobrī viņš kļuva par Eiropas čempionu šoudaunā – viņam izdevās uzvarēt Somijas, Polijas, Igaunijas, Vācijas, Francijas un Itālijas šoudauna lielvalstu pārstāvjus. Arī pasaules reitingos viņš atrodas augstā vietā. Viņš pats saka, ka tikai bērnībā pārciestās grūtības viņam palīdzējušas būt tik patstāvīgam un mērķtiecīgam. Denisam patīk arī gatavot dažādus ēdienus un viņš dzejo – brīnišķīgus sirsnīgus un izjustus dzejoļus. Un pats galvenais – Denisa prototips ir attēlots Servisa suņu biedrības Teodors logo. Desmit gadus atpakaļ mazais zēns ļoti emocionāli apskāvis servisa suni Teodoru.

Denisa dzejolis:
Viens vārds var sākt draudzību,
Viens skūpsts mīlas dēku,
Viens smaids var izraisīt smieklus,
Viens apskāviens var parādīt rūpes,
Viens tavs rokas mājiens var pateikt sveiki,
Viena asara var likt tev raudāt,
Viens maigs pieskāriens var sasildīt sirdi,
Viens sapnis var likt tev lidot,

Viena dziesma var atsaukt atmiņā,
Viena doma redz gaišākas dienas,
Viena vēlme var nest krāsainas varavīksnes,
Viens labs darbs var dot tev uzslavu,
Viens mēness var apgaismot tavu tumsu,
Viena zvaigzne var vadīt tavu dvēseli,
Viens solis sāks katru ceļu,
Viena cerība sasniegt savu mērķi,
Viena sirds, kas ir laipna un patiesa,
Viena mīlestība…
Viens draugs ir viss, kas mums nepieciešams, tas tiešām ir atkarīgs no mums pašiem. Un varu teikt vienu – ar Hugo esmu laimīgs!

2023.gada maijā

Comments closed.