
Servisa suņu skolas skolnieki un suns-pavadonis Mango
Uzmanību!!! Ja rodas grūtības iemaksāt biedrības bankas kontā, lūdzu pārbaudiet konta nosaukumu! Pareizi jābūt: SERVISA SUŅU BIEDRĪBA TEODORS Paldies par atbalstu! |
Jaunākās biedrības ziņas:
- 2022.gada atskats
2022. gada sākumā aizvien jūtami dažādi pandēmijas aizliegumi, tomēr Servisa suņu biedrība TEODORS aktīvi turpina darboties. Lai arī gada sākumā publiski pasākumi netiek rīkoti, tomēr ik dienas notiek jaunu suņu apmācība, ja nepieciešams, tiek veiktas korekcijas jau esošiem suņiem-pavadoņiem kopā ar viņu saimniekiem…
- Bez Zuzes nekur!
Rīdziniece Lolita Korjapina ir redzes invalīde, un ikdienā viņu pavada suns pavadonis, labradoru meitene Zuze. Lolita savu draudzeni ir ļoti iemīļojusi un pat smejas, ka tas ir viņas trešais bērns bez meitas un vīra. Sieviete ir enerģijas pilna,viņas darbdienu laiks sadalīts pa minūtēm, brīva brīža tikpat kā neesot. Uz mūsu tikšanos pie Vērmaņdārza Lolita ierodas kopā ar uzticamo Zuzi, un, sēžot tuvējā kafejnīcā, pavadone pat neliek par sevi manīt, ir klusa kā pelīte…
- Jauni suņi-pavadoņi Latvijā
Šī gada augusta sākumā (05.08.-07.08.), kādā saulainā nedēļas nogalē norisinājās jauno suņu-pavadoņu eksaminācija. Šajā pasākumā piedalījās Servisa suņu biedrības TEODORS, Latvijas Neredzīgo biedrības un Somijas Neredzīgo biedrības pārstāvji kopā ar saviem četrkājainajiem audzēkņiem. Šo eksāmenu, kā jau katru gadu, tiesāt tika uzaicināti profesionāli tiesneši…
- Trejsēriju videostāsts. Noslēgums
Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, mēs 27. aprīlī svinam suņa-pavadoņa dienu! Mēs godināsim šos brīnišķīgos, gudros un strādāt gribošos suņus, godināsim izcilos trenerus, kas ik dienas smagi strādā, lai no parasta suņa izveidotu suni-pavadoni… Gunta Bite ir pabeigusi 3. sēriju – “Pensija” no mūsu Trejsēriju videostāsta par suņu-pavadoņu dzīvi…
- Jauns seškājainais Cēsīs
2020.g. novembrī Neredzīgo biedrība un kinoloģe Zaiga Kļaviņa tikās ar Labklājības ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu vajadzību pēc suņiem- pavadoņiem Latvijā. Latvijā uz 660 cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir 1 suns-pavadonis. Ar Labklājības ministrijas atbalstu, sadarbībā ar Neredzīgo biedrību, Latvijā būs 5 jauni suņi-pavadoņi! Viens no tiem ir jaunais suns-pavadonis Dara, biedrības suņa-pavadones Annekenes meita, kas palīdzēs mūsu Beātei veikt ikdienas gaitas. Biedrības suņi sveic jaunos kolēģus…
- Rīgas dome atbalsta finansējumu biedrības telpām
2021. gadā Servisa suņu biedrība TEODORS saņēma atbalsta finansējumu no Rīgas domes Labklājības departamenta kārtējā gada budžeta programmas “Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām” telpu nomas un komunālo pakalpojumu apmaksai. Finansējumu biedrība saņem jau trešo gadu…
- Trejsēriju videostāsts
Bieži Servisa suņu biedrība TEODORS saņem jautājumus par suņiem-pavadoņiem: no kucēna vecuma līdz viedam sirmumam. Lai īsumā uz tiem atbildētu, esam sagatavojuši “Trejsēriju videostāstu”…
- Arī suņi dodas pensijā
Neskatoties uz valstī esošo epidemioloģisko stāvokli, arī šogad – 28. aprīlī – tiks atzīmēta Starptautiskā suņu-pavadoņu diena. Tai vairāk gan būs attālinātu svētku sajūta ar video, audio un rakstu darbiem, piemēram, kā šis raksts, nekā klātienes pasākums ar suņu-pavadoņu pulcēšanos…
- Klusie vēstures veidotāji. Zaiga Kļaviņa
Ar Zaigu satikāmies laikā, kad vēl tikai apsvēru iespēju par suni-asistentu sev. Kopš tā laika pagājuši vairāki gadi. Man bija prieks ar Zaigu iepazīties tuvāk un sarunāties gan kā ar draugu, gan kā ar mana suņa-asistenta treneri. Tādēļ ar prieku pastāstīšu par Zaigu arī to, ko uzzināju šajā sarunā…
- Servisa suns – acis un rokas cilvēkam ar īpašām vajadzībām
Dažkārt uz ielas var sastapt cilvēkus ar kustību vai redzes traucējumiem, kurus pavada speciāli apmācīts suns. Dzīvnieks cilvēkam palīdz it visā – pārvietoties, novilkt drēbes, pasniegt vajadzīgos priekšmetus. Šādus suņus sauc par servisa suņiem, un tie kopā ar saimnieku drīkst iet it visur – veikalā, kafejnīcā, pat lidot ar lidmašīnu. Šajā publikācijā apkopots, ko paredz likums, kā tiek apmācīti šie uzticamie ikdienas pavadoņi un ko svešinieki, redzot servisa suni strādājam, noteikti nedrīkst darīt… (Publicēts 01.06.2020. LV portālā, Servisa suns – acis un rokas cilvēkam ar īpašām vajadzībām, © VSIA “Latvijas Vēstnesis”)
- COVID-19 un servisa suņi
Pēdējā laikā diezgan bieži mūsu servisa suņu turētājiem jāuzklausa “laipni” komentāri par to, ka suņi strādā par korontaksometriem, pārnēsājot COVID-19. Viņi to dara daudz, daudz mazāk kā mēs paši cilvēki, jo viņi nesaslimst ar COVID-19. Mēs saprotam, ka daudzi ir nervozi, bailīgi šajā ārkārtas situācijā…
- Re, kur var redzēt mūsu pilno diskusiju Sarunu festivāls “LAMPA”, 29.jūnijā, Cēsīs.
Un kā vienmēr mūsu Baibai ar Elfu sanāk sasmīdināt skatītājus ar saviem stāstiem un izdarībām!
- Cilvēks atrod suni, jeb Kad suns ir ne tikai draugs, bet arī acis, rokas un stute!
Pēc maģistra grāda iegūšanas tiesību zinātnēs Policijas akadēmijā Zaiga sāka dienestu Valsts robežsardzē, izveidojot kinoloģijas dienestu un kinoloģijas centru…

Nometnes dalībnieki Līgatnē 2019.gada augustā
- Suns ar augstāko izglītību, jeb kas jāiemācās labam sunim-pavadonim
Ļoti bieži Servisa suņu biedrības TEODORS pārstāvji sastopas ar cilvēku neizpratni par suņa-pavadoņa lielo nozīmi neredzīga cilvēka dzīvē, par īpašām un ilgstošām suņu apmācībām…
- Suns- pavadonis. Kā melnais Pīķis un citi mīluļi top par cilvēku palīgiem
Kaut arī jau iepriekš zinājusi, ka no suņa būs jāšķiras, Elīna tomēr devusi mājas topošajam sunim-pavadonim Pīķim. Tā bijusi viņas pašas izvēle, turklāt arī turpmāk viņa ir gatava aptuveni gadu audzināt suni…
Trejsēriju videostāsts | ||
Kā kucēni kļūst par suņiem-pavadoņiem? | Kā notiek suņu-pavadoņu apmācības? | Kas notiek, kad suns ir kļuvis vecs un nevar pildīt savu darbu? |