Vai atcerieties mūsu suni – Joko? Viņa pirms septiņiem mēnešiem aizbrauca uz Angliju mācīties par suni-pavadoni. Trenere Joko saņēma mazliet izlutinātu, viņa īsti nezināja, kā tas ir staigāt pavadā un nevilkt uz visām pusēm, viņa arī īsti nezināja, ka vajadzētu nākt atpakaļ, ja saimnieks sauc. Taču Joko ir ļoti gudrs suns un ātri vien saprata, ko trenere no viņas grib. Arī treniņos ar speciālajiem iemauktiem viņa ātri vien iemācījās apstāties pie katras ielas un krustojuma, atrast durvis un apstāties pie kāpnēm. BET. Viņas rotaļīgā daba ņēma virsroku un šeit jāsaka, ka suns pats nosaka savu likteni. Joko katrā pastaigā un katrā treniņā pārāk interesēja viss kas kustas – citi suņi, kaķi, vāveres. Viņa nespēja pretoties kārdinājumam, un jo ilgāks laiks pagāja, jo vairāk varēja redzēt, ka Joko vēlas būt vismīļākais ģimenes suns, kam atļauts ganīt vāveres, un suņa-pavadoņa titulu viņa atdos kādam citam.

statistiski tikai 1 no 5 izvēlētajiem suņiem apmācībai kļūst par suni-pavadoni

Ja jau Joko tā izlēma, tad ko gan citu darīt, kā meklēt viņai īstās mājas. Bet notika neparedzētais un visas robežas pandēmijas dēļ tika slēgtas. Varbūt Joko varētu atrast savu īsto ģimeni Anglijā? Un tā arī notika. Pēc garām Skype intervijām, tikšanos klātienē un nedēļu ilgas kopā dzīvošanas izmēģinājuma Joko nu ir atradusi savas mājas Anglijā. Kā tur ir? Viņai ir ģimene, kas ved viņu garās pastaigās, jo dzīvo tuvu plašiem laukiem, kur izskrieties, un upēm, kur atveldzēties, viņai nu ir pašai savs dārzs, kur patrenkāt vāveres, māja, kas celta 1550. gadā, kas gan jādala ar ģimenes otru suni, taču Joko ļoti priecājās, ka nu viņai ir lielā māsa. Nav pagājis ilgs laiks kopš viņa ir ar savu jauno ģimeni, bet jau tagad viņa mīlīgi ieritinās saimniekam blakus dīvānā, jo šim ģimenes sunim tas ir atļauts.
Par Joko saņemtā nauda tiks ieguldīta nākamā suņa-pavadoņa sagatavošanā. Paldies Thorne ģimenei, par to, ka mīlēs Joko tāpat kā viņu iemīlēja viņas trenere Santa ar savu uzticamo trenera asistentu Alberto.
Prasības servisa suņiem ir ļoti augstas, šogad testēšanu neizgāja vēl 3 servisa suņu kandidāti. Viņi visi ir palikuši savās ģimenēs vai atraduši savus vislabākos saimniekus. Tuvākajā laikā testēsim vēl 4 jaunus kandidātus.
Galvenie iemesli, kāpēc mēs nevaram izmācīt šo vai citu suni ir – veselības problēmas, ļoti izteikta medījumu dziņa, kas traucē koncentrēties uzdevumam, bailes no negaidītām situācijām u.c.
Par ziedojumiem – pēdējās Joko ziedojumu kastītes saņēmām no OC Vision vēl maija beigās. Paldies visiem, kuri palīdzēja ziedojumu vākšanā. Biedrības bankas kontā par Joko tika saziedoti € 5 068,96. Izdevumi par Joko bija EUR 2 314,74 (pirkšana, barība, veterinārie izmeklējumi un aprūpe, apdrošināšana u.c.).
Atlikums ir € 2 754,22!

Šo naudiņu biedrība ieguldīs nākamā suņa-pavadoņa iegādē!

Mīļš paldies visiem ziedotājiem!

Joko ar jauno ģimeni

Joko ar jauno ģimeni. Joko ir labajā pusē, pa kreisi ir viņas jaunā māsa – Lara

Joko apbrīno Londonu

Joko apbrīno Londonu

Joko pie Anglijas stāvkrasta

Joko pie Anglijas stāvkrasta

Comments closed.