17. maijā notika gadskārtējais Rīgas maratons, tas pulcēja 25 931 dalībnieku no 69 pasaules valstīm. Šogad pirmo reizi maratonā piedalījās arī Servisa suņu biedrības TEODORS pārstāvji. Jaunais dakteris Kristaps Dambergs skrēja pusmaratonu – 21 km, bet neredzīgais Aleksejs Korsaks ar suni-pavadoni Tikku godam pievarēja 5 km distanci, tādējādi kļūstot par pirmo neredzīgo skrējēju, kurš kopā ar suni-pavadoni startējis Rīgas maratonā. Aleksejs ir ļoti sportisks un ar lielu prieku piedalās dažādos pasākumos, viņš aicina arī pārējos neredzīgos cilvēkus iesaistīties sportiskās aktivitātēs. Zaudēt redzi nenozīmē zaudēt spēju kustēties! Pēc starta Aleksejs un Kristaps pauda gandarījumu par paveikto ar cerību, ka sabiedrība pievērsīs lielāku uzmanību neredzīgiem cilvēkiem. Ka sapratīs, cik nozīmīga loma šādu cilvēku dzīvē ir sunim-pavadonim un iespēju robežās ziedos kādu naudas summu Servisa suņu biedrībai TEODORS. Tas palīdzētu atkal kādam neredzīgajam tikt pie suņa-pavadoņa tādējādi būtiski uzlabojot šī cilvēka dzīves kvalitāti.

Tikka ir jau biedrības trešais suns-pavadonis, kuru esam nodevuši vienam neredzīgam Latvijas cilvēkam.

Servisa suņu biedrības TEODORS valde ir gandarīta par pasākuma norisi un saziedotiem līdzekļiem, cilvēki ir bijuši atsaucīgi. Tas mums dod spēku turpināt iesākto darbu! Maija mēnesī biedrībai ienāca ziedojumos gandrīz eiro 1 500. Tas ir tik pat daudz, cik mums ienāca par visu 2014.gadu. Ar šo naudu atbalstīsim mūsu suņus-pavadoņus Teodoru un Tikku.

Mūsu pērngada 8 kucēni drīz būs gadu veci. Viņiem drīz būs rakstūra, paklausības un veterinārās pārbaudes, un piemērotie suņi sāks iet servisa suņu skolā pie Zaigas Kļaviņas un Juha Herttuainen. Arī šis projekts būs saistīts ar izdevumiem. Cik no viņiem varēs palikt Latvijā, būs atkarīgs no sabiedrības atsaucības.

Ligita Damberga, 2015.gada maijā

Fotogrāfijas skatāmas GALERIJĀ

Comments closed.