Neliels atskats uz treniņnometni servisa suņu darba iemaņu lauku teritorijā paaugstināšanai (2019. gada 16.–18.augustā Līgatnē)
Atspirdzinošs malks svaiga gaisa un sajūtu mūsu ierūsējušajā ikdienā – tā Rinalds raksturo šo nometni.

Man šī nometne atmiņā paliks ar ļoti sirsnīgo un draudzīgo gaisotni, ar tik ļoti savai nodarbei piemērotiem cilvēkiem – treneriem un rehabilitologiem, ka vārdos to nemaz nevar aprakstīt.

Visi nometnes dalībnieki

Visi nometnes dalībnieki

Rinalds ar Toniju treniņā

Rinalds ar Toniju treniņā

Nometnē piedalījāmies pirmo reizi, un ieguvums ir milzīgs. Individuāli treniņi vīram ar suni-pavadoni un apmācības lieliem un maziem, kuri ikdienā sniedz atbalstu saviem tuvākajiem, mums deva ļoti daudz. Suns-pavadonis Tonijs vīram ir liels palīgs ikdienā nu jau vairāk nekā divus gadus, un Rinalds neslēpj patīkamo pārsteigumu, ka sadarbība ar suni-pavadoni var kļūt vēl ciešāka un produktīvāka Ikdienā aizmirstās it kā sīkas sadarbības nianses, kā arī gan sunim, gan saimniekam mēdz ieieties kādi niķi un stiķi, kas apgrūtina savstarpējo sadarbību un mazina paļāvību uz suni-pavadoni. Rinalds saka milzīgu paldies kinologam Egilam par treniņiem, un uzsver, ka viņa ieteikumi un padomi ir ļoti noderīgi un komunikācija ar Toniju ir kļuvusi neticami efektīva. Paldies, Egil! Tāpat Rinalds pamanījis, ka ir mainījusies mūsu meita – tēti atbalsta daudz prasmīgāk un ar lielāku izpratni.

Man un meitai šī nometne arī nebija nekāda laiska sauļošanās skaistajos Līgatnes pakalnos – katru dienu sniedzām atbalstu cilvēkiem, kuriem tas bija nepieciešams, kā arī cītīgi apmeklējām nodarbības pie brīnišķīgajām meitenēm, kuras atbalsta sniegšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām apguvušas profesionālā līmenī. Mēs iejutāmies sava vīra/tēta ādā un izjutām, kā tas ir, kad ieskauj tumsa un katrs solis ir solis nezināmajā – cik svarīgs šajā brīdī ir cilvēks blakus, kurš sniedz atbalstu un, kuram principā uztici savu veselību un dzīvību. Izjutām, kā mainās pasaules uztvere, kad nav nozīmes ne krāsai, ne skaistumam, bet informācijas druskas sniedz forma, faktūra, smarža un vēja pūsmiņa. Šīs izjustās sajūtas un praktiskie padomi ļoti noder ikdienā.

Pārgājienu treniņš

Pārgājienu treniņš

Biedrības seniors - skaistais Tonijs

Biedrības seniors – skaistais Tonijs

Ceram, ka nākotnē vēl būs iespēja piedalīties šādās apmācībās! Sakām lielu paldies Baibiņai & Elfai, ka uzņēmās šādu milzīgu darbu un mums visiem radīja iespēju būt kopā un piedalīties, suņu treneriem, īpaši Egilam, un, protams, Zaigai un Juham, ka mums vispār ir Tonijs – sirsnīgākā radība uz visas Zemeslodes.

Mīlot un ticot uz 4ķepām
Rinalds un Tonijs, un pārējie
2019.gada augustā
Foto: Valters Poļakovs

Comments closed.