2017-11-29_nvo_20Viens no spilgtākajiem mirkļiem biedrības dzīvē bija 29. novembrī notikusī konkursa “NVO Gada balva personu ar invaliditāti atbalstam” uzvarētāju apbalvošanas ceremonija. Konkursu izsludināja LR Tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”. Šāds konkurss, kurā tiek godinātas un apbalvotas tās nevalstiskās organizācijas, kas iestājas par cilvēku ar invaliditāti tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, notiek jau trešo gadu pēc kārtas.

Šogad konkursa nominācijā “Sociālā kampaņa” galvenā balva tika piešķirta Servisa suņu biedrībai TEODORS, kas apmāca suņus-pavadoņus un rīko tematiskas lekcijas un seminārus, to pasniedza LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Šī balva bija kā svaigs ūdens malks biedrībai un tās cilvēkiem, kuri gandrīz piecu gadu laikā ir ieguldījuši savu enerģiju, talantus un finanses, lai apmācītu un nodotu “lietošanā” 7 suņus-pavadoņus un 1 suni-asistentu. Īpašs novērtējums bija biedrības ieguldījumam sociālajās kampaņās, kuras palīdz izglītot ne tikai pašus servisa suņu turētājus, bet arī Latvijas sabiedrību, jo biedrība savu darbu var veikt tikai pateicoties ziedojumiem un cita veida atbalstam. Novērtēta bija arī biedrības aktivitāte pielāgotās informācijas nodrošināšanā, kā to paredz “Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām”.

Gada balvu saņēma biedrības dibinātāja un kinoloģe Zaiga Kļaviņa, kura ir biedrības dvēsele un galvenā specializētā servisa suņu kinoloģe, un biedrības priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs, kuram līdzi bija jaunā labradora meitene Serena. Tieši viņai šobrīd tiek vākti ziedojumi, lai Serena varētu uzsākt suņu-pavadoņu skolas gaitas un kļūtu par Alekseja dzīves pavadoni. Biedrību šajā svinīgajā mirklī atbalstīt bija ieradušies vairāki cilvēki, starp viņiem arī tās biedri ar saviem suņiem: Viktors ar suni-pavadoni Neiru un Baiba ar suni-asistentu Elfu.

Paldies visiem, kuri izvirzīja mūsu biedrību šai nominācijai, paldies par mūsu darba novērtējumu un ceram uz turpmāku atbalstu un sadarbību!

Gunta Bite
2017.gada decembrī

2017-11-29_nvo_03

2017-11-29_nvo_10

2017-11-29_nvo_15

2017-11-29_nvo_20

Comments closed.