1. Atnākot mājās, vispirms sasveicinies ar ģimenes locekļiem un tikai pēc tam ar suni. Tātad – ar suni sasveicinās kā ar pēdējo!
 2. Ja suns mājās ir viens, tad vispirms novelc jaku, kurpes utt., noliec iepirkumus un suni ignorē (neskaties virsū, nerunā, neglaudi, nestum prom, ja suns lec augšā, bez runāšanas ej taisni tālāk). Ja suns ir mierīgs un aiziet savā vieta, nogaidi vēl kādas 10 sekundes, tad vari pasaukt un tikai tad, kad suns atnācis visu ceļu pie tevis, vari ar viņu sasveicināties.
 3. Ja suns nāk pie tevis, lai spēlētos vai grib, lai to apmīļo, nepievērs viņam nekādu uzmanību. Arī tad nē, ja tas izliekas tik dikti „mīīīļi“. Tā ir suņa pavēle saimniekam! Tamdēļ rīkoties tāpat kā minēts nr.2- nogaidi vismaz 10 sekundes, kamēr suns ir nomierinājies, atslābis. Tad viņu var piesaukt, paspēlēties vai apmīļot Tu iesāc un Tu pabeidz darbības, pirms sunim ir apnicis un viņš aizskrien!!!
 4. Suns tiek barots tikai tad, kad saimnieks ar ģimeni ir paēdis. Suns vienmēr ēd pēc saimnieka! Ja tas organizatoriski nav iespējams, tad suns jābaro 1 stundu pirms tu ar ģimeni ēd. Uzmanīt, lai neviens to nebaro no galda! Nekad nebarot īsi pirms tavas ēdienreizes !!!
 5. Kad suns tiek piesaukts, tam vienmēr ir jāatskrien viss gabals pie tevis, vienalga vai tas ir mājās vai pastaigājoties. Nedrīkst nekad iet sunim pretī, arī tad, ja tev pēc tam jāiet tas pats ceļš.
 6. Tu kā pirmais izej no mājas vai ieej mājā.
 7. Pa trepēm tu ej pa priekšu- gan augšā, gan lejā.
 8. Lai izlēktu no automašīnas, sunim ir jāgaida pie vaļējām durvīm tava atļauja.
 9. Suns bez tavas atļaujas nedrīkst sākt ēst. Pēc 15 minūtēm tu noņem ēdiena bļodu, arī tad, ja viss nav apēsts.
 10. Sunim pašam nav atļauts sēdēt vai gulēt uz paaugstinājuma (krēsla, gultas u.tml.). Tikai tad, ja tu viņam to pavēli.
 11. Suņa guļamvietai jāatrodas kādā mierīgā stūrī. Noteikti ne kādā stratēģiski izdevīgā supervietā, no kurienes tas var visu pārraudzīt un tādā veidā kontrolēt.
 12. Īsi un kodolīgi – tu nepildi suņa vēlmes (glaudīt, spēlēties, sukāt, parunāt, pabarot u.tt.), kad viņš to vēlas. Bet, protams, dod, dari visu vajadzīgo, kad TU to gribi, bet ne tad, kad suns to prasa!

Šo sarakstu varētu vēl turpināt!

Panda pie Zaigas