Servisa suņu biedrība TEODORS Smiltenē no 10. līdz 13. maijam (2018) rīkos “Profesionālo iemaņu treniņnometni servisa suņiem un viņu turētājiem”, kuras laikā notiks ne tikai praktiskās nodarbības pilsētvidē šo darba suņu turētājiem, bet arī tiks kārtoti eksāmeni jauniem suņiem un izieta atestācija tiem, kuriem jau ir servisa suņa apliecības. Šis projekts tiek finansēts A/S  “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds “Ziedot.lv”.
Servisa suņu biedrība “TEODORS” kopš 2013. gada ir apmācījusi astoņus suņus-pavadoņus un vienu suni-asistentu, kuri atbilstoši likumdošanai reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā (LDC). Neskatoties uz to, ka likums Latvijā, t.sk. LDC, nenosaka servisa suņu (suņu-pavadoņu un suņu-asistentu) atkārtotu atestāciju, tomēr to nosaka starptautiskā prakse, turklāt arī biedrība uzskata, ka ar laiku suņa iemaņas notrulinās, tāpēc būtiski tās periodiski atjaunot un papildināt. Tā kā servisa suņiem ir uzticēta cilvēka drošība un pat dzīvība, tad svarīgi viņiem periodiski iziet savu profesionālo iemaņu atestāciju, lai gan biedrība, kas uzņemas atbildību par saviem suņiem, gan paši suņu turētāji būtu droši par viņu darba spējām.
Nometnes vieta izvēlēta Smiltene, jo tā ir sveša vide visiem dalībniekiem. Tieši nepazīstamos maršrutos atklājas patiesās servisa suņu iemaņas un palīdz kļūt drošākiem doties ārpus pazīstamās teritorijas, kas paaugstina cilvēka mobilitāti. Starptautiskie tiesneši no Latvijas, Somijas un Igaunijas vērtēs suņu prasmes pārvietoties pilsētvidē, kā arī viņu paklausības līmeni.
Ar prieku pieteicos šajā projektā kā brīvprātīgā, jo vislabāk par servisa suņu darba specifiku un viņu nozīmību cilvēku ar īpašām vajadzībām dzīvē var uzzināt praktiski darbojoties viņiem līdzās. Viens ir tas, ko izlasām informatīvajos materiālos, bet pavisam cits ir redzēt un piedzīvot rakstītā svarīgumu, jo bieži sabiedrība redz pa ielu ejam parastu suni, nevis darba suni, kurš ir koncentrējies uz savu darbu un vēlme viņu paglaudīt padara to grūtāku,” tā par darbu projektā saka viena no brīvprātīgajām Dinija, kas pārstāv Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kas ir šī projekta informatīvais atbalstītājs pielāgotās informācijas nodrošināšanā.
Praktiskie treniņi servisa suņiem sāksies 11. maijā plkst. 9.00 no viesnīcas “Brūzis”. Savukārt 12. maijā paredzēta eksāmenu / atestāciju diena, tāpēc aicinām visus Smiltenes iedzīvotājus un viesus būt saprotošiem un netraucēt suņus darbā ar skaļiem izsaucieniem vai mēģinājumiem paglaudīt. Projektu finansē a/s “Latvijas Valsts meži” Sociālās palīdzības programmā, ko administrē Fonds “Ziedot.lv”. Projekta sadarbības partneris ir Latvijas Neredzīgo bibliotēka, kas semināra apmeklētājiem nodrošinās izdales materiālus gan redzīgo, gan Braila (neredzīgo) rakstā. Informējam, ka projekta norise tiks fotografēta un vēlāk iegūtās fotogrāfijas tiks izmantotas projekta un biedrības darbības atspoguļošanā publiskajā vidē.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Bite
Servisa suņu biedrības TEODORS projekta vadītāja
m.t. 29137112

Comments closed.