Biedrības 10 gadu jubilejas kūka
Baiba Baikovska
Servisa suņu biedrības TEODORS biedre

15. oktobrī mēs svinējām savus desmit gadus. Daudz vai maz? Kāds teiks daudz, cits teiks maz. Mēs teiksim, ka šo gadu laikā tika izmainītas vismaz piecpadsmit dzīves un nevērtēsim, vai tas ir daudz vai maz, jo, dodoties uz priekšu, tam nav vaļas. Šajā dienā teicām daudzus paldies:

  • potenciālo servisa suņu kucēnu audžuģimenēm, bez kurām suņi nevarētu kārtīgi izaugt, lai kļūtu par kāda cilvēka otrajām acīm, rokām, kājām;
  • treneriem, kuri iegulda visu sevi, savu sirdi, lai iemācītu suņiem nepieciešamās iemaņas sadarbībai ar saviem cilvēkiem;
  • brīvprātīgajiem un atbalstītājiem, bez kuriem biedrības darbs būtu neiedomājams;
  • suņiem, kuri vārda tiešākajā nozīmē velta mums visu savu dzīvi.

Vēl mēs priecājāmies par visiem suņu turētājiem un viņu suņiem, kuri nokārtoja kārtējo un pirmo atestācijas eksāmenu, lai varētu kopā darboties. Un pieminējām arī suņus, kuri vairs nav starp mums, bet kurus nekad neaizmirsīsim. Pāri visam, šajā dienā svinējām mīlestību starp cilvēku un suni, kurā cilvēkam tiek dāvināta brīvība un sunim misija. Mūsu spalvainie pavadoņi un asistenti ir Dieva dāvanas. Ne velti autors Ričards Rors savā grāmatā “Mīlestības ceļš” rakstīja: “To, ka sunim nav dvēseles, var teikt tikai kāds, kuru nekad nav mīlējis suns.”

Gunta Bite
Servisa suņu biedrības TEODORS goda biedre

Servisa suņu biedrība TEODORS 15. oktobrī svinēja savu 10 gadu jubileju. Svētku reizē kopā ar biedrību bija arī Latvijas valsts prezidenta padomniece likumdošanas un starptautisko tiesību jautājumos Kristīne Līce. Svinīgajā jubilejas atklāšanas runā viņa nolasīja Latvijas Republikas prezidenta Edgara Rinkēviča oficiālo apsveikuma vēstuli. Tā bija emociju pilna un deva cerību uz lielāku valsts atbalstu šai servisa suņu kustībai nākotnē.
Svinības turpinājās ar atskatu uz biedrības 10 darba gados paveikto. To papildināja biedrības atbalstītāju, sadarbības partneru un ziedotāju apsveikumi. Starp viņiem bija arī biedrības lielākais ziedotājs — uzņēmums CABOT Latvija —, kas bija piešķīris grantu viena suņa-pavadoņa sagatavošanai. Par piešķirto ziedojumu biedrība TEODORS apmācīja suni-pavadoni Ediju, kurš tieši jubilejas dienā veiksmīgi nokārtoja eksāmenu un kļuva par pilntiesīgu suni-pavadoni.
Jubilejas svinību otrajā daļā biedrība TEODORS pateicās kucēnu audžuģimenēm, sadarbības partneriem ar terapijas suņiem, kā arī pārējiem atbalstītājiem, t.sk., Somijas kolēģiem un īpaši Juham Hertuainenam.
Desmit gadu laikā biedrības kinoloģe Zaiga Kļaviņa apmācījusi 28 suņus-pavadoņus un 2 suņus-asistentus, no kuriem 26 suņi strādā Latvijā, bet četri — Somijā, Anglijā un Lietuvā. Tas ir ļoti labs rezultāts, īpaši ņemot vērā to, ka Latvijā tas tiek darīt tikai uz ziedojumu un brīvprātīgā darba pamata.
Šo 10 gadu laikā biedrība izdarījusi daudz, taču priekšā ir vēl vairāk darba gan ar suņu apmācībām, gan ar ziedojumu piesaistīšanu, gan arī ar Latvijas sabiedrības izglītošanu par servisa suņu tiesībām un nozīmību.
Dāvanas biedrībai jubilejā bija sagatavojuši arī vairāki biedrības biedri. Visi viņi teica labus vārdus un novēlēja izturību turpināt darbu par spīti valsts atbalsta trūkumam servisa suņu sagatavošanā Latvijā.
Jubilejas noslēgumā zālē tika ienestas divas lielas tortes ar 10 svecītēm. Iedomājoties vēlēšanos, svecītes nopūta Servisa suņu biedrības TEODORS valdes locekles Zaiga Kļaviņa un Baiba Baikovska. Novēlam vēlēšanās piepildījumu!
Šīs bija pozitīvām emocijām bagātas svinības. Tās vēl kādu laiku dzīvos mūsu sirdīs. Un mēs ikviens ceram, ka nākamie desmit gadi būs vieglāki un varēs izdarīt vēl daudz vairāk.
Paldies Servisa suņu biedrību TEODORS valdei un kinoloģei Zaigai, kā arī visiem, kuri atbalsta biedrību ar ziedojumiem!

Jubilejas bilžu galerija

Rīgā, 26.10.2023

Comments closed.