Neira ar Viktoru

Neira ar Viktoru

Sestdien, 5.oktobrī, veiksmīgi ir noritējis ļoti nozīmīgs pasākums – Starptautiskās suņu-pavadoņu sacensības. No Somijas, Igaunijas un Latvijas bija sapulcējušies 6 suņu-pavadoņu turētāji ar saviem četrkājainajiem palīgiem, kurus priekšā gaidīja gara, atbildīga diena.

Visu pasākuma dalībnieku, viesu un brīvprātīgo tikšanās vieta bija pie skaistās Torņakalna baznīcas, plašajās un gaišajās telpās. Skaistākās dienas dekorācijas bija Saule un zelta rudens. Tā bija patiesi viena no patīkamākajām dabas dāvanām šajā dienā. Kamēr čaklās bitītes – pasākuma organizētāji un brīvprātīgie rosīgi klāja galdus un gatavojās svarīgajai dienai, suņu-pavadoņu turētāji izmantoja izdevību noķert rīta sauli un ļaut saviem četrkājainajiem draugiem izskrieties pa raibo rudens lapu izklāto zemi. Iztrakoties, izpriecāties, izlēkāties, lai jau pavisam drīz, speciālajos iemauktos “ietērpts”, suns- pavadonis nopietni un uzmanīgi pavadītu savu saimnieku nezināmajos maršrutos.

Neira ar Serenu pirms iziešanas trasē

Neira ar Serenu pirms iziešanas trasē

Pēc brīža, kopā izbaudījuši rīta kafiju un izrunājuši dienas plānu, pirmie sacensību dalībnieki sāka gatavoties maršruta iziešanai profesionālu treneru, kinologu uzraudzībā. Sacensību laikā, šķērsojot nezināmo maršrutu ar tā orientieriem un šķēršļiem, dalībniekiem ir gājis dažādi – tāpēc jau tās ir sacensības. Bet svarīgākais ir tas, ka Starptautiskās suņu-pavadoņu sacensības ir ne tikai konkurss, tā ir arī suņu-pavadoņu turētāju un to suņu-palīgu sadarbības pārbaude, tā ir iespēja ne tikai pašiem sacensību dalībniekiem saprast savas kļūdas, bet arī gūt patiešām vērtīgus padomus no profesionāļiem, kinologiem.

Mango

Mango

Kad katrs sacensību dalībnieks bija pabeidzis maršrutu, uzklausījis treneru novērtējumu un ieteikumus – suņi-pavadoņi tika pārbaudīti uz paklausību. Un vakars tika sagaidīts ar kopīgajām vakariņām. Fonā sirsnīgas sarunas, smiekli, pateicības vārdi, loterija ar dāvanām, kuras bija sagatavojuši paši dalībnieki un brīvprātīgie. Vēlāk apbalvošana un katras valsts pārstāvja runa par būtiskiem sasniegumiem šajā nozarē un, protams, motivējoši vārdi par atkaltikšanos. Diena beidzās ar to, ka deviņos vakarā, soļojot mājās, es sevi pieķēru pie tā, ka apzināti palēninu savu gaitu, vēloties vēl paturēt šo dienu prātā, vēl nedaudz tajā padzīvot. Tā nu, es gāju, pie sevis pateikdamās par šo dienu, par šo iespēju, pateikdamās katram dalībniekam, katram viņa spalvainajam, četrkājainajam palīgam, katram pasākuma organizētājam, katram brīvprātīgajam, pateikdamās skaistajai vietai un telpām, rudenim un dienai. Jo tā bija kolosāla. Un tuvojoties dzīvokļa durvīm, es atskārtu, ka viegls smaids uz manas sejas ir bijis visu šo mājupceļu.

Paldies par tik jēgpilnu un nozīmīgu vakardienu! Un… uz atkaltikšanos!

Anastasija Pereļota
Rīgā, 2019.gada 6.oktobrī

Visi dalībnieki

Visi dalībnieki

Starptautiskās suņu-pavadoņu sacensības 2019 gada rezultāti:
1. vieta Pirkko Luusalo ar suni Cenni no Somijas
2. vieta Erkki Juntikka ar suni Diego no Somijas
3.vieta Gerli Kangur ar suni Juht Matthias no Igaunijas
4. un 5.vietu dala mūsu Latviešu puiši Andis Briģis ar suni Mango un Viktors Sergejevs ar Neiru (vienāds punktu skaits)
6.vieta Tatjana Zahharova ar suni Juht Thaleia no Igaunijas

Komandu kopvērtējuma izvietojums:
1. vieta – Somija
2. vieta – Latvija
3. vieta – Igaunija
Tāpēc lielais ceļojošais kauss dodas uz Somiju. Pateicamies Juham un Zaigai, kuri ne tikai ir trenējuši visus mūsu biedrības suņus, bet atbalstījuši šo sacensību norisi, kā arī visiem čaklajiem brīvprātīgajiem, viņi paši zin kuri viņi ir, Rīgas Lutera Draudzei par kārtējo sirsnīgo uzņemšanu un Barfus par sagādātajiem saldumiem četrkājainajiem dalībniekiem!

Comments closed.