Sestdien, 1.oktobrī Rīgā notika Starptautiskās suņu-pavadoņu sacensības. Sacentās pa diviem dalībniekiem no Somijas, Igaunijas un Latvijas. Latvijas komandu pārstāvēja Līga Ķikute ar suni Rīgu un Viktors Sergejevs ar suni Neiru. Šoreiz sacensības rīkoja Latvija- Servisa suņu biedrība TEODORS, tās treneri, biedri un brīvprātīgie palīgi. Visiem dalībniekiem dienas garumā bija sarūpētas uzkodas un silti dzērieni, mājīga uzturēšanās korporācijas Lettonia telpās pašā Rīgas centrā.

Sacensības

Par spīti lietus prognozēm, sestdien spīdēja brīnišķīga saule, visi dalībnieki bija laicīgi ieradušies un sacensības varēja sākties. Maršrutu sastādīja treneris Juha Herttuainen. Izejot līdzi pirmajiem sacensību dalībniekiem, sapratu, ka izveidotais maršruts ir gana sarežģīts un bažīgi jutu līdz mūsējiem. Dalībniekiem bija jāpārvar vairākas sarežģītas pārejas un jāapiet dažādi šķēršļi, jāšķērso kanāls, jāizlīkumo pa Vecrīgas ielām, sunim jāiztur paklausības pārbaude. Maršruts noslēdzās pie Operas nama. Katram dalībniekam atvēlēta stunda. Izlozes kārtība noteica kādā secībā dalībnieki dosies uz startu. Sacensības tiesāja trīs tiesneši no katras dalībvalsts, Latviju- Zaiga Kļaviņa.

Sacensības

Sacensības uzsāka Gerli Kangur ar suni Mattias no Igaunijas, visiem par pārsteigumu viņa droši un lieliski izgāja maršrutu pārliecinoši uzvarot iepriekšējo gadu uzvarētājus ar 93. punktiem. Bijām patiesi nobažījušies par savējiem, centāmies dažādi atbalstīt un uzmundrināt. Pretēji pārējiem dalībniekiem, kuru vairākkārtīgi piedalījušies šādās sacensībās, ir bijuši uzvarētāji, mūsu pārstāvji startē pirmo reizi, turklāt ar saviem suņiem ir kopā vien dažus mēnešus. Trenere Zaiga Kļaviņa uzsver, ka nav svarīga vieta kādu ieņem, bet svarīga katra pieredze, svarīgi dot ikvienam iespēju piedalīties šādās starptautiskās sacensībās.

Sacensības

Beidzoties sacensībām, tiesneši nosauca secību, kādā ierindojušies visi dalībnieki, pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja Gerli Kangur ar suni Mattias no Igaunijas ar 93 punktiem, otro vietu iegūst Esko Karmala ar Etta no Somijas- 89 punkti, trešo Erkki Virtanen ar Pepsi no Somijas- 86 punkti. Ceturtajā vietā mūsu Viktors Sergejevs ar suni Neiru iegūst 83 punktus, bet piekto un sesto vietu dala Igaunijas un Latvijas dalībnieces ar 80,7 punktiem- Kai Kuusk ar Janet un Līga Ķikute ar Rīgu. Ja vien Līgai ar Rīgu nebūtu neliela nesaprašanās, neliela neveiksme, Līga ierindotos 4. vietā.

Sacensības

Komandu vērtējumā 1.vietā ierindojās komanda no Somijas ar 175,5 punktiem, otrajā Igaunijas komanda ar 173,5 punktiem, bet trešajā latvieši ar 163, 75 punktiem. Mēs bijām mazliet vīlušies, bet treneri Zaiga un Juha neslēpa sajūsmu par mūsējo veikumu. Sacensību nobeigumā jauki atvadu vārdi, loterija un kopīgas vakariņas. Paldies visiem, kas palīdzēja organizēt sacensības, paldies Zaigai Kļaviņai ar Juhu Herttuainen, Velgai Zēgnerei, paldies Marikai Kaisalai par gardo kūku, paldies Guntai Bitei un Sārai Strazdiņai par organizēšanu, paldies visiem brīvprātīgajiem.

Uz tikšanos nākošgad Igaunijā!
Ligita Damberga, Rīgā 2016.gada oktobrī
Sacensības

Comments closed.