Daugavpils

Daugavpilī

Miris: 2022.gada februārī
Stāsts par suni pavadoni Latti un Nataļju.

Nataļja ir redzes invalīde, kuru bieži var redzēt staigājam kopā ar brašu suņu puiku vārdā Latti, kurš ikdienā ir viņas acis un uzticams draugs. Visbiežāk Nataļju redzēsim Juglas apkārtnē, tomēr redzes problēmas nav nekāds šķērslis abiem braukt uz Daugavpili, Liepāju, Sanktpēterburgu, Somiju vai citu vietu. Nataļja nav mājās sēdētāja, viņai ir daudz intereses un draugu. Šogad Nataļja nolēmusi atkal sēsties skolas solā, padziļināti apgūt medmāsas un masieres profesiju, tā abi ar Latti vairākas reizes nedēļā mēros ceļu no Juglas uz Jūrmalu.

Stāsts par suni, Latti, kurš kļuva par suni-pavadoni ir ļoti neparasts.

Nataļjai ir ļoti slims dēls, kādu laiku nebija vērojami nekādi veselības uzlabojumi, apspriedusies ar vīru viņi nolēma iegādāties suņuku, varbūt zēnam tas palīdzēs. Nataļja apņēmīgi devās uz Juglas suņu patversmi un izklāstīja darbiniekiem savas problēmas. Viņai tika piedāvāts 3 mēnešus vecs mīlīgs jauktenītis. Laikam ejot, Nataļja ievēroja, ka kucēns aug ļoti prātīgs, ātri iegaumē dažādas sadzīves lietas ir uzcītīgs skolnieks, arī dēla veselība sāka uzlaboties. Nataļja arvien biežāk pārvietojās kopā ar Latti – veidojās īsta draudzība, Latti zināja ceļu uz mājām, uz veikalu un labprāt brauca transportā.

Pirms diviem gadiem kinoloģe, Zaiga Kļaviņa, piedāvāja Nataļjai apmācītu suni-pavadoni. Nataļja tūlīt iebilda, ka viņai jau ir mājās viens suns un jautāja par iespējām pareizi apmācīt Latti. Zaiga bija skeptiski noskaņota, jo ceļš līdz sunim- pavadonim ir ļoti garš – vispirms jāatlasa darbam derīgi kucēni, tie pareizi jāizaudzina, sasniedzot gada vecumu tiem sākas ilgs 10-14 mēnēšu apmācības process, bet te – kaut kāds jauktenis no patversmes. Negribēdama uzreiz atteikt Nataļjai, Zaiga tomēr devās aplūkot Latti. Redzētais pārsteidza un viņas vienojās par intensīvu 3 mēnešu apmācību. Latti ne tikai lieliski nokārtoja eksāmenu, 2014.g.23.decembrī, kļuva par sertificētu suni-pavadoni, bet vairākkārtīgi kopā ar savu saimnieci ir piedalījies dažādās starptautiskās suņu-pavadonu sacensībās. Šobrīd Latti ir jau 6 gadus vecs stalts suņu puika, kuram reizēm tīk padraiskoties, bet kopumā ir ļoti nopietna attieksme pret darbu.

Rīgā, 2016.gada septembrī

Liepaja

Liepājā