Biedrības servisa suns maksā € 25 000 – € 28 000 apmēram 2 gadu vecumā. Šajā cenā ir iekļauts viss nepieciešamais, kā piemēram, kucēna iegāde, izaudzināšana līdz gada vecumam audžuģimenē, sākotnējā aprūpe un apmācības, barošana, veterinārie pakalpojumi, rentgeni, aksesuāri, speciālā apmācība kopā ar klientu, viesnīcas izdevumi, eksāmens kopā ar jauno saimnieku, u.c.

Teodors diviMūsu apmācīto servisa suņu cena atbilst visiem ieguldītiem līdzekļiem un darba laikiem. Servisa suņu biedrības TEODORS mērķis ir: strādāt godīgi un kvalitatīvi! No mūsu sagatavotiem servisa suņiem ir atkarīga saimnieka veselība vai pat dzīvība. Mūsu kucēni tiek ņemti no pārbaudītiem, veseliem vecākiem, kucēnu raksturs un veselība tiek rūpīgi pārbaudīti ar visiem nepieciešamiem rentgeniem (elkoņu, gūžu un mugurkaula), ģenētiskie testi un citas pārbaudes, lai pilnvērtīgi veiktu paredzēto misiju un attaisnotu līdzekļus. Trenēt suni-pavadoni ir viens no garākiem un sarežģītākiem darba suņu apmācību procesiem, jo sunim jāiemācas vairāk kā 50 pavēles. Apmācības ietver sevī arī inteliģento nepaklausību, kad sunim nepieciešams rīkoties pretēji saimnieka pavēlei, ja to pieprasa drošība. Treniņi notiek ar pozitīvām metodēm, kas vēlāk atvieglo sunim izpildīt labprātīgi uzdoto darbu. Tikpat svarīgas ir apmācības ar suņa-pavadoņa jauno saimnieku, neredzīgo/ vājredzīgo cilvēku vai suņa-asistenta saimnieku, cilvēku ar kustības traucējumiem. Tam darbam ir vajadzīga iejūtība, sapratne, pacietība, laiks, profesionalitāte un pieredze.

Pēc servisa suņa nodošanas klientam, biedrība ar klientu vienojās par turpmākām suņa izmaksām, apkopi un regulārām apmācībām. Ja klients nespēj segt suņa izmaksas, tad to turpina darīt biedrība. Suņa uzturēšana mēnesī ir vidēji € 100. Šajā cenā ir iekļauta barošana, veterinārā aprūpe, aksesuāri, piedalīšanās semināros un ikgadējās apmācībās. Daudzās Eiropas valstīs visas ar servisa suņa iegūšanu saistītās izmaksas pilnībā sedz valsts vai ziedotāji. Papildus daudzas valstis apmaksā arī suņa barošanas, aprūpes un veterināros izdevumus.

Servisa suņu biedrība TEODORS uzņemas atbildību par saviem suņiem!

Palīdzēsim cilvēkiem ar invaliditāti sākt jaunu, pilnvērtīgāku dzīvi kopā ar uzticamu draugu un palīgu!

2020.gada novembrī