Neira

Foto: I.Žunde

Iepazīstieties – NEIRA !
Dzimusi: 2015.gada 7.aprīlī
Šķirne: labradors retrīvers
Krāsa: melna

Neira, kā jau daudzi kucēni, pavadīja bezrūpīgu un jauku bērnību. Audžuģimenē bija divi bērni, bet vislabākās rotaļas veidojās ar Haraldu, tie skrēja, kūleņoja, spēlēja paslēpes, nu kā jau bērniem pienākas. Neira vienmēr bijusi izteikta gardēde, bērnības lielākais kārums – banāni, to burvībai nu viņa nekad nevarēja pretoties. Ja kāds no ģimenes ēda banānu, Neira to tūdaļ centās atņemt. Lēnām Neira veidojās par gudru suņu meiteni, kaut gan arī nerātnības neizpalika, ja nu kādreiz saimniekiem nebija laika izklaidēm ar viņu, Neira tūdaļ atrada pati sev nodarbošanos. Viņa mēdza sagrauzt kādu kurpi, TV pulti, telefonu vai vadu. Reiz saimnieki ievēroja, ka nedarbojas sētas vārti, Neira bija dārzā izrakusi un pārgrauzusi elektrības vadu. Audžu ģimenei bija ļoti grūti šķirties no dzīvespriecīgās un mīlestības pārpilnās Neiras.

Sasniedzot gada vecumu, Neira devās mācībās pie treneres Zaigas Kļaviņas. Mēnešiem ritot Zaiga bija izpratusi suņu meitenes dabu un meklēja tai atbilstošu saimnieku. Zaigas izvēle bija neredzīgais Viktors Sergejevs. Sākumā trenere bažījās, vai viņi kopā spēs darboties kā komanda, tomēr tas ir izdevies, viņi lieliski sastrādājas.

Lēnām pieaugot, Neira izauga arī no nerātnībām, šobrīd viņa sevi ir pierādījusi kā ļoti gudru suni-pavadoni. Viņa ir inteliģenta un neuzbāzīga, vienmēr cenšas palīdzēt savam saimniekam, būt tā acis un tuvākais palīgs, viņi kopā veido lielisku komandu. Jo arī Viktors ir ļoti darbīgs un zinātkārs, labprāt dodas garās pastaigās, sporto, piemājas siltumnīcā audzē lieliskus tomātus un gurķus, pielietodams jaunākās neredzīgiem dārzkopjiem piemērotos tehniskos risinājumus. Viss tas Viktoram lieliski izdodas. Neira tam visam ir klāt un vajadzīgā brīdī sniedz atbalstu.

Ligita Damberga, 2018.gada septembrī

Neira

Foto: L.Laķe