Iepazīsties – TIKKA!
Dzimusi: 2011.gada 16.septembrī
Šķirne: labradors retrīvers.
Krāsa: brūna

Tikka

Foto – S.Spektore

Tikka ir 3½ gadu jauna darba līnijas labradors, šokolādes krāsā. Pirms gada viņa pabeidza suņa-pavadoņa apmācības pie Zaigas. Pēc dabas viņa ir ļoti sabiedriska, dzīvespriecīga un sportiska labradormeitene. Kā jau labam labradora sunim pienākas, viņa par visu vairāk mīl ūdeni. Kad saimnieks Aleksejs gatavojas airēšanas treniņam, Tikka ir gatava pavadīt viņu “uz divām kājām”, kad tik ātrāk tiktu ūdenī. Tikkas mīļākie spēļbiedri ir Alekseja meitiņa Polina un Taizemes šķirnes kaķenīte Klopa. Kad šie trīs satiekas, tad ir grūti viņus izšķirt. Kā jau visi labradori, par apetītes trūkumu Tikka nesūdzas, viņai ļoti garšo gaļa ar dārzeņiem, kā arī biezpiens ar kefīru.
Tikkas jaunais saimnieks ir Aleksejs Korsaks, Daugavpilī. Viņam ir 35 gadi. Pilnīgi neredzīgs Aleksejs kļuva 32 gadu vecumā. Taču tas viņu nekādā veidā nav atturējis no aktīva dzīvesveida. Viņš turpina aktīvi nodarboties ar airēšanu, kurā ir ieguvis godalgotas vietas un titulus. Piemēram, 2013. gadā paraolimpiskajās spēlēs ASV, Bostonā pasaules čempionātā airēšanā telpās 1000 metru distancē neredzīgo grupā Aleksejs ieguva trešo vietu. Kopumā jau desmit gadus Aleksejs nodarbojās ar vieglatlētiku, peldēšanu un airēšanu. Bet jāpiemin arī tas, ka šogad viņi kopā ar Tikku piedalījās arī Lattelecom Rīgas maratonā, kur skrēja 5 km distanci. Tādejādi Aleksejs vēlējās gan atbalstīt un popularizēt Servisa suņu biedrības TEODORS darbību, gan motivēt neredzīgus cilvēkus būt aktīvākiem, jo dzīve nebeidzas tad, kad kļūsti neredzīgs. Šie bija gan Alekseja, gan Tikkas pirmie kopā noskrietie 5 kilometri maratona sacensībās. Papildus regulāriem sporta treniņiem, Aleksejs arī strādā. Kopā ar vēl vienu puisi, kuram ir problēmas ar redzi, viņi ir nodibinājuši masāžas salonu Daugavpilī. Aleksejs šajā jomā ir mācījies LU Rīgas Medicīnas koledžā. Var redzēt, ka Aleksejs ir uzņēmīgs jauns vīrietis ar pozitīvu attieksmi pret dzīvi.tikka Labradoru suņu meitene Tikka viņam ir lielisks palīgs ikdienas gaitās, palīdz virzīties uz priekšu. Kā ar mīlestību saka pats Aleksejs, viņa ir kas vairāk kā suns-pavadonis, viņa ir uzticams draugs.
Pie Alekseja Tikka nonāca apmēram pirms gada, pēc tam, kad Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka apmeklētājiem tika organizēta servisa suņu kustības popularizēšanas un atbalsta pasākums. Var nojaust, ka abi ir ļoti sadraudzējušies un viens otram patīk. Viņi labi sader kopā- abi ir aktīvi, ne mājās sēdētāji. Kā Aleksejs pats saka, Tikka ir pilnīgi izmainījusi viņa dzīvi. Viņš ir ļoti pateicīgs gan sunim, gan trenerei Zaigai. Pateicoties Tikkai, Aleksejs jūtas neatkarīgāks, brīvāks. Visur, kur nepieciešams ikdienā doties, viņi dodas divatā. Aleksejam vairs nav jālūdz palīdzība paziņām. Tikka ir kopā ar Alekseju gan treniņos, gan darbā, gan atpūšoties. Vienīgais izņēmums esot sacensības ārzemēs. Tad gan Tikka paliek mājās un uzticīgi gaida saimnieku atgriežamies. Varam tikai iedomāties, cik liels ir prieks abiem atkal satiekoties!

Baiba Baikovska , 2015.gada maijā


1 Laikraksts “Diena”, “Suns ir manas acis, mana brīvība”, 22.05.2015,
2 “Neredzīgā Alekseja “acis” piecu kilometru tautas skrējienā būs suņu meitene Tikka”, 11.05.2015