jeb Citādais dievkalpojums Rīgas Lutera draudzē Vasarsvētkos 2019.gada 9.jūnijā.

Katru gadu Vasarsvētku jeb Citādais dievkalpojums Rīgas Lutera draudzē ir īpašs. Ne tikai ar savu īpašo kārtību un skaisto koncertu, kurā piedalās sabiedrībā labi pazīstami mūziķi, bet galvenokārt ar mērķiem, kam veltīti dievkalpojumā saziedotie līdzekļi. Šoreiz Vasarsvētku dievkalpojumā piedalījās Servisa suņu biedrība TEODORS, un visi saziedotie līdzekļi veltīti biedrības vajadzībām.

Rīgas Lutera draudze
Dievkalpojumā ļoti izrunājošu svētrunu teica Rīgas Lutera draudzes mācītājs Linards Rozentāls:

“Tad dēls izgāja un eņģelis līdz ar viņu, un suns iznāca viņam līdzi un aizgāja ar viņiem, un viņi divatā gāja, līdz ceļā uznāca nakts, un viņi apmetās nakšņot pie Tigrinas upes. Tobita 6:1

Nevar īsti saprast, vai tur bija eņģelis un suns, vai arī suns bija tas eņģelis un eņģelis bija tas suns. Viņi divatā gāja – tur teikts. Taču kā var iet divatā, ja viņi ir trīs – puika, eņģelis un suns? Vai trīs var iet divatā? Bet varbūt tur ir kaut kas no tā, ka arī cilvēks un viņa suns-pavadonis ir divi, tomēr nav katrs par sevi, bet ir kā viens. Un, ja divi var iet kā viens, kāpēc gan trīs nevarētu iet divatā.

(visu sprediķi var noklausīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=JFn_4C8RY_I)

Elfa un Džerods

Elfa un Džerods, foto Mārtiņš Zilgalvis

Sprediķa noslēguma vārdi: “Bet varbūt tieši cilvēki, ar kuriem mēs nevaram vai nespējam atrast kopīgu valodu – cilvēki, kuri neredz tā, kā mēs citi, vai nedzird tā, kā mēs citi, vai nedomā tā, kā pārējie, Vasarsvētkos katrs un visi kopā saņem atgādinājumu par to, ka ir tāda valoda, tāds gars, kas mūs visus vieno. Katrs cilvēks ir šī Gara mājoklis. Katrā cilvēkā ir Kristus. Bet suns nāk līdzi. Suns-pavadonis. Suns-asistents. Un suņa-pavadoņa un suņa-asistenta vēsts ir: ja cilvēks tā var saprasties ar suni, ka viņš nāk līdzi un ar tevi kopā arī atgriežas atpakaļ, tad tas ir iespējams arī cilvēkam ar cilvēku.

Varbūt šajos svētkos mēs svinam to, ka katrs cilvēks otram var būt pavadonis. Un tad šie divi, viens otra dvēseles draugi, iet trijatā. Jo nevar vairs saprast, kur beidzies tu un kur sākas eņģelis. Kur beidzas eņģelis un sākas suns.”

Kārlis Kazāks dzied: Pie Dieviņa gari galdi

Kārlis Kazāks dzied: Pie Dieviņa gari galdi, foto Mārtiņš Zilgalvis

Koncertā piedalījās Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, Renārs Kaupers, Daumats Kalniņš, Alise Joste, Kārlis Kazāks, Ainārs Mielavs, Dināra Rudāne, Lutera draudzes kvartets, Lutera draudzes jauniešu ansamblis un Lutera draudzes jauktais koris.

Ar Servisa suņu biedrības vēsturi un ikdienas nepieciešamībām klātesošos iepazīstināja biedrības valdes priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs, un par suņu-pavadoņu jeb asistentu nenovērtējamo nozīmi savā dzīvē stāstīja Baiba. Vasarsvētku Citādajā dievkalpojumā “Suns nāks līdzi” tika savākti € 5445,74 Servisa suņu biedrības TEODORS atbalstam. Pēc Citādā dievkalpojuma turpinājās svētki baznīcas dārzā, kur ģimenes ar bērniem un jebkurš klātesošais varēja tuvāk aplūkot skaistos terapijas suņus no KENVENTAKI audzētavas un vērtīgos servisa suņus, nofotografēt tos, kā arī iegūt informāciju par brīvprātīgo darbu, ko katrs var darīt šī biedrības un servisa suņu labā.

Sirsnīgs PALDIES visiem, kas organizēja, piedalījās, atbalstīja ar savu
klātbūtni un ziedojumiem!

Dace Pole-Melbārde
2019.gada jūnijā

Comments closed.