2019.gada janvāra beigās mūsu biedrību uzņēma arī ziedot.lv sarakstā.

Esam par to ļoti priecīgi, jo tagad visi mūsu suņi saņem atbalstu barībai un veselības aprūpei. Tas gan biedrībai, gan suņu saimniekiem ir liels atslogojums. Līdz 10.maijam mūs ir atbalstījuši vairāk nekā 180 ziedotāji un saziedoti aptuveni € 3160. Paldies tiem, kuri ir ziedojuši, ziedo un ziedos!

Suns pie bļodas

Par projektu:
Cilvēki ar invaliditāti ir būtiska, bet ikdienā bieži vien neredzama sabiedrības daļa. Daudzas lietas, kas mums šķiet ikdienišķas un pašsaprotamas, cilvēkiem ar invaliditāti ir grūti izdarāmas un sasniedzamas.

Šādās ikdienas lietās nepieciešamo palīdzību var sniegt suņi-pavadoņi suņi, kuri būtiski atvieglo ikdienas gaitas cilvēkiem ar invaliditāti. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem un neredzīgiem cilvēkiem tie atrod un iedod rokās priekšmetus – nokritušas atslēgas, balto spieķi, čības, palīdz droši nokļūt darba vietā vai ārstniecības iestādē – atrod ierasto maršrutu, gājēju pāreju, transporta pieturvietu, palīdz iekļūt transportā un izkļūt no tā, apiet šķēršļus (stabus, peļķes, bedres, kokus, puķu podus, vasaras kafejnīcu terases, uz ielām izliktus atkritumu konteinerus, u.c.), palīdz atrast ieeju ēkās, kāpnes un izeju no ēkas, tāpat palīdz arī orientēties veikalos.
Savukārt cilvēkiem ar kustību traucējumiem tie sniedz atbalstu, pārvietojoties no/uz ratiņkrēslu, atrod, iedod nokritušus priekšmetus, palīdz novilkt apģērbu, atver durvis un ieslēdz un izslēdz gaismu.
Servisa suņu iegāde un ar tiem saistīto izdevumu segšana Latvijā balstās uz līdzcilvēku dāvinājumiem, ziedojumiem un brīvprātīgo darba. Latvijā servisa suņu nodrošināšana cilvēkiem ar īpašām vajadzībām netiek finansēta vai finansiāli atbalstīta no valsts budžeta. Diemžēl cilvēkiem ar invaliditāti parasti nav iespējas šīs izmaksas segt pašiem, taču pareizas rūpes par suni ir būtiskas, lai suns varētu sniegt savu palīdzību pēc iespējas labāk un ilgāk.

Biedrība “TEODORS” lūdz sabiedrības atbalstu, lai palīdzētu segt suņa uzturēšanas izmaksas – sabalansētu ēdināšanu un regulāri nepieciešamās suņa veselības pārbaudes. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks atbalstīti 13 cilvēki ar invaliditāti un viņu gādīgie suņi-pavadoņi!

TEODORA laimīgie stāsti šeit:

Ziedot var šeit – https://www.ziedot.lv/suns-vairak-ka-draugs-3332

Suņi priecājas

Comments closed.