Šā gada 30. maijā Servisa suņu biedrības TEODORS pārstāvji viesojās Daugavpilī, lai stāstītu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām par iespējām un priekšrocībām kādas sniedz suņi pavadoņi.

Daugavpils Neredzīgo bibliotēkas darbinieki bija noorganizējuši šo tikšanos un sapulcinājuši daudz interesentus. Aleksejs Volkovs dalījās ar savu pieredzi par vides pieejamību, stāstīja par pirmo tikšanos ar suni Teodoru, kas pārvērtusies abpusējā draudzībā, par atbalstu, kādu saņem no Teodora, par to, cik ļoti viens otram uzticas un par to, cik ļoti viņš lepojas ar Teodoru. Aleksejam bija iespēja atbildēt uz ļoti daudziem jautājumiem.

Savukārt, Zaiga Kļaviņa, klātesošajiem stāstīja par dresūras principiem, cik svarīgi ir pareizi izvēlēties suni, cik nozīmīga ir suņu apmācība un cik tā ir ilgstoša, līdz tiek sasniegts nepieciešamais rezultāts. Daudz jautājumus uzdeva par iespējām iegādāties sev suni pavadoni, par nepieciešamiem sadzīves apstākļiem, par suņa uzturēšanu. Ikvienam interesentam bija iespēja samīļot šos suņus – pavadoņus un kinologa pavadībā pastaigāt ar suni, šķērsot ielu un izjust to, cik ļoti suns palīdz ikdienas dzīvē.

Paldies Daugavpils Neredzīgo bibliotēkas darbiniecēm Ainai Lipiņai un Janai Šlapakai par lielisko uzņemšanu, gardo mielastu, savāktiem ziedojumiem un noorganizēto tikšanos. Daugavpils mums paliks ļoti labā atmiņā un noteikti brauksim atkal.

Ligita Damberga 2014.g.jūnijā

Raksts par tikšanos Daugavpils portālā grani.lv (kr.val.).

Ciemošanās bildes

Comments closed.