Pavasara saulītei parādoties, arī mūsu biedrība atsāka nodarbības ārpus māju sienām!


Starptautiskā suņu-pavadoņu diena Latvijā 2016
Pavasarī ļoti priecājamies saņemt ziņu, ka mūsu iesniegtais projekts “Sociālās palīdzības sniegšana” ir saņēmis atbalstu no Latvijas Valsts mežiem/ ziedot.lv . Semināru ciklu atklāšanu nolikām speciāli uz Starptautisko suņu-pavadoņu dienu, šogad 27.aprīli. Agrā priekšpusdienā suņu-pavadoņu turētāji sabrauca no Rīgas, Daugavpils, Carnikavas un Liepājas. Visi satikās Vērmanes dārzā, lai katrs ar savu suni izietu praktisko treniņu pa Rīgas pilsētas ielām. Kad treniņš beidzās, visi kopīgi devās uz oficiālo atklāšanu kafejnīcā “Birojnīca”, Berga Bazārā.
Projekta vadītāja Gunta Bite sveica plašo publiku, īpaši pateicoties Latvijas servisa suņu audžuģimenēm un arī ciemiņiem no Somijas, kas palīdzējušas izaudzināt vairākus Latvijā esošus suņus-pavadoņus. Ar ilgiem aplausiem pateicības rakstu saņēma audžumamma Elvi no Somijas, kura ar suņu-pavadoņu audzināšanu savā valstī jau nodarbojas vairāk nekā 30 gadus un tagad palīdz to darīt Latvijai. Jaunā flautiste Maija Fogele iepriecināja visus ar skaistiem flautas skaņdarbiem. Aizkustinošs bija brīdis, kad biedrība savu piekto suni-pavadoni Rīgu nodeva neredzīgai Līgai Ķikutei. Rīgas audžumamma Signe Gorbāne no Alūksnes piedzīvoja sava audžusuņa “izlaidumu” ar asarām acīs. Viss pasākums bija emocionāli saviļņojošs,. to pauda arī a/s “Latvijas Valsts meži” pārstāve Inga Pētersone savā runā. Noslēgumā Servisa suņu biedrības TEODORS valdes priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs aicināja visus uz sarunām pie kafijas vai tējas tases, kā arī iepazīties ar izdrukātajiem materiāliem, īpaši Braila rakstā, kurus mums nodrošināja Latvijas Neredzīgo bibliotēka.

Velga Zēgnere, 2016.gada maijā

2016-04-27 Teodors Birojnica 1

Priekšpusdienas treniņš no kr.p. Aleksejs K. ar Tikku, Andris O. ar Feju, x, Annemarie ar kucēnu Anneken

2016-04-27 Teodors Birojnica 2

Servisa suņu saimnieki ar saviem suņiem

2016-04-27 Teodors Birojnica 3

Aklāšanas pasākums ir kupli apmeklēts

2016-04-27 Teodors Birojnica 4

Biedrības kinologi Zaiga Kļaviņa un Juha Herttuainen pasniedz pateicības rakstus audžuģimenēm, labajā pusē- projekta vadītāja Gunta Bite

2016-04-27 Teodors Birojnica 5

Jaunā flautiste Maija Fogele

2016-04-27 Teodors Birojnica 6

Jauno suni-pavadoni Rīgu nodod Līgas Ķikutes rokās

2016-04-27 Teodors Birojnica 7

Biedrības brošūras

2016-04-27 Teodors Birojnica 8

Kafijas galds


Ciemiņi no Lietuvas
Lietuvas ciemiņiMums visiem patīk ciemoties, bet uzņemt ciemiņus, tas arī ir ļoti patīkami. 7.maijā pie mums Servisa suņu biedrībā TEODORS viesojās ciemiņi no Lietuvas. No Klaipēdas un Klaipēdas pilsētas apkārtnes bija atbraukuši 50 cilvēki no neredzīgo biedrības, starp viņiem sociālie darbinieki, rehabilitētāji, jaunie masāžu sfēras speciālisti, ergoterapeiti un kinologi.

Kāpēc mūs apciemoja šie viesi? Protams, galvenais mērķis bija vairāk iepazīt biedrības Teodors iekšējo pasauli, uzzināt kādi ir īstenībā pazīstamie suņi pavadoņi, kādā veidā var iegūt tādu suni, kā darboties ar tiem, kādā veidā suns var palīdzēt neredzīgam cilvēkam.

Ciemiņus sagaidīja Servisa suņu biedrības TEOPDORS dibinātāja un biedrības kinoloģe Zaiga Kļaviņa, biedrības priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs ar suni- pavadoni Teodoru un biedrības biedre Natalja Muravjeva ar suni- pavadoni Latti. Viesu uzņemšana notika Strazdumuižas ciemata klubā. Sarunas noritēja draudzīgā atmosfērā. Mūsu ciemiņiem no Lietuvas bija ļoti daudz jautājumu, jo diemžēl Lietuvā pagaidām nav neviena servisa suņa. Sarunu iesāka Aleksejs, viņš pastāstīja par biedrības organizāciju, darbību un personīgo pieredzi sadarbībā ar suni- pavadoni Teodoru. Zaiga iepazīstināja ciemiņus ar suņu apmācības specifiku un suņu audžuģimeņu sistēmas attīstību. Natalja ar savu suni- pavadoni Latti, demonstrēja kopīgo praktisko darbu, lai parādītu viesiem suņa- pavadoņa spējas- ciemiņu acu priekšā Latti padeva saimniecei nokritušos priekšmetus: kurpi un siksnu, tāpat Latti parādīja saimniecei brīvu sēdvietu un pēc sarunas beigām ceļā uz kafejnīcu pavadīja vienu no ciemiņiem- neredzīgo meiteni Rasa.

Suņi- pavadoņi radīja viesiem fantastisku iespaidu, un daži no tiem teica, ka arī neatteiktos no tik brīnišķīga, gudra un izpalīdzīga četrkājaina drauga.

Noslēgumā vēlētos teikt, ka mums ļoti patika uzņemt ciemiņus un mēs no visas sirds novēlam tiem, lai nākotnē viņiem arī rastos līdzīgas organizācijas, lai suņi- pavadoņi arī Lietuvas neredzīgiem cilvēkiem varētu nest savu palīdzību, draudzības un mīlestības siltumu.

Natalja un Aleksejs V.
2016.gada maijā

Lietuvas ciemiņi


Starptautiskā zinātniskā konference Jūrmalā
13.maijā mūsu biedrība bija aicināta uzstāties P. Stradiņa medicīnas koledžas rīkotā starptautiskajā zinātniskajā konferencē „Veselības aprūpe un sociālās labklājības kvalitāte- izglītība un prakse” un stāstīt kā cilvēki var izmantot suņu palīdzību. Dalībnieku skaits bija tik liels, ka mums tie bija jāiedala 3 grupās. Nācās atbildēt arī daudzus jautājumus, jo šiem klausītājiem mūsu darbs īpaši interesēja- tas bija saistīts ar viņu profesijas.

2016-05-13 Stradini 1

Trenere Zaiga Kļaviņa (vidū) stāsta par mūsu biedrības darbību. Pa labi biedrības priekšsēdētājs Aleksejs Volkovs ar suni-pavadoni Teodoru, pa kreisi- Baiba Baikovska

2016-05-13 Stradini 2

Cēlais terapijas suns Džerods (samojeds) gaida savu uzstāšanos ar saimnieci Ramonu Kārkliņu

2016-05-13 Stradini 3

Arī Baiba ar savu topošo asistenta suni Elfu rāda, ko visu asistenta suns var palīdzēt cilvēkam ratiņkrēslā

2016-05-13 Stradini 4

No kreisās- Aleksejs V., Ramona, Zaiga, Velga, Baiba un priekšā terapijas suns Džerods, suns-pavadonis Teodors, topošais asistenta suns Elfa


“Izlaušanās”- Rīgas maratons 2016
Servisa suņu biedrība TEODORS šogad, atsaucoties uz Lattelecom Riga Marathon 2016 izvirzīto moto- “IZLAUŠANĀS”, 15. maijā piedalījās maratonā ar diviem redzes invalīdiem, vienu suni-pavadoni un vairākiem biedrības atbalstītājiem. Dalības mērķis bija apliecināt redzes invalīdu gatavību “izlauzties” no ierastās vides un iekļauties sabiedriskajā dzīvē, kā arī piesaistīt sabiedrības uzmanību servisa suņu kustības nozīmei Latvijā, kas darbojas uz ziedojumu un brīvprātīgā darba principa. Dalība maratonā ir kā redzes invalīdu apliecinājums sabiedrībai “Ar Jūsu atbalstu- MĒS VARAM!”, kā arī aicinājums ar ziedojumiem atbalstīt Servisa suņu kustību Latvijā. Servisa suņu biedrības komandā skrēja 6 km- ALEKSEJS VOLKOVS ar suni-pavadoni TEODORU, DENISS O. ar asistenti ILZI RUDZĪTI, 10 km- JUSTĪNE ELFERTE un IVARS KRAFTS, visu maratona distanci 42 km noskrēja KRISTAPS DAMBERGS. Kaut laika apstākļi 10 km un 6 km skrējējiem un skatītājiem bija izteikti nepatīkami, lietus lija bez pārtraukuma, dalībnieki jutās gandarīti par paveikto.
Paldies gan skrējējiem, gan maratonistiem!
2016-05-15 Maratons 1

2016-05-15 Maratons 2

No kreisās- mūsu skrējēji Ilze, Deniss, Aleksejs ar Teodoru un Renārs


Comments closed.